Architektūra

Rietavo maldos namų projektas parengtas Romoje, tačiau statybos darbus prižiūrėjęs architektas Friedrichas Augustas Stüleris jo tiksliai nesilaikė ir bažnyčios išorei suteikė keletą vokiškos romaninės architektūros bruožų. Eksterjerą puošia istorizmo stiliaus sakraliniuose pastatuose retai pasitaikantis skulptūrinis dekoras. Pagrindinio portalo timpane įkomponuota Šventosios Šeimos skulptūrinė grupė, dešiniajame – Kristaus nuėmimo nuo kryžiaus reljefas. Nišose išdėstytos šešių šventųjų figūros.

Neoromaninė, lotyniško kryžiaus plano, bazilikinė bažnyčia pastatyta prie centrinės miestelio aikštės, formuoja jos planą bei erdvę. Sudėtinga daugiaplanė pastato kompozicija laisvai atsiskleidžia aplinkoje, jos negožia kiti urbanistiniai akcentai. Rietavo bažnyčia yra dvibokštė, su pusapskrite apside. Navos ir transepto sandūroje įkomponuotas dar vienas bokštas. Vidus trinavis, dengtas kryžminiais skliautais, pasižymi itališkomis stilistinėmis formomis, išpuoštas marmuru (Oginskių portretai presbiterijoje). Maldos namų grindys išklotos juodo ir balto marmuro plokštėmis, iš įvairiaspalvio marmuro pastatyti Briuselio meistrų gaminti altoriai ir krikštykla.

Bažnyčia apjuosta metaline tvora, kurios centrinė dominantė – mūriniai vartai drauge su bažnyčia – sudaro Rietavo Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios kompleksą.